Egyéb események, hírek
2019
 • Január 20.-án "váltottuk be " egyesületi növendékeink karácsonyi ajándékát: MÜPA Berecz András Szenvedélyem a népzene c. matinéműsorán voltunk. A frenetikus műsorban felléptek Berecz András mellett fiai, kollégái, köztük régi, kedves barátaink Navratil Andrea és Demeter László is. Remek délelőtt volt! - KÉPEK 
 • Március 3-án tavaszi "élményajándékként " számos egyesületi tanítványunkkal együtt bowlingoztunk, amit pizzaevéssel és sok növendékünk születésnapjának megünneplésével, nagy tortázással koronáztunk meg. A képek minőségénél sokkal jobb volt a hangulat :-) - K - 
 • Matematikai példa tárgya már voltunk régen, de március 8-án érettségi "tétel" lettünk a Kispesti Waldorf Óvoda Általános Iskola és Gimnáziumban :-) Horváth Bori zenei asszisztensünk művészeti érettségi tárgyának választotta a színeskotta módszert és a Parafónia zenekart :-) Fél órás előadása ( amely nemcsak a száraz szakmai kérdéseket boncolgatta, hanem személyes élményeiről, vicces "melléfogásairól", fiataljainkkal való ismerettségéről is szólt, oldottan, szellemesen ) következett a gyakorlati bemutató. Parafónia zenekarunk Fabényi Réka vezetésével és összes zenei asszisztensünk részvételével parádés 45 perces műsort adott. Réka úgy állította össze a műsort, hogy Horváth Bori majdnem mindegyik számban hegedűjátékával is bemutathatta, mennyire alkalmas a szines kotta módszer a ép és sérült emberek együttmuzsikálására. A koncertnek fantasztikus sikere volt, nekünk élmény volt megtapasztalni,milyen nyitott szellemű, kedves helyen jártunk, ennek megfelelő hallgatósággal. Köszönjük, hogy ott lehettünk. - KÉPEK
 • Május 11.-én újra /Opera/kalandoztunk, ezúttal az Eiffel műhelyházban Kodály Háry Jánosát látta Egyesületünk kis csapata.
 • Május 15-én rendezték az SNI-s gyermekeket oktató iskolák számára az idei fővárosi kulturális fesztivált, ahol néhány növendékünk ismét remekül szerepelt. Ének-zene kategóriában zongorajátékukkal Dudás Balázs aranyérmet, Szabó Benedek ezüstérmet érdemeltek ki.
  Szintén ének-zene kategóriában Izsó Gergő, Paracitera zenekarunk tagja citerajátékáért arany érmet kapott.
  Felkészítő tanáruk Kőrösi Andrea. Mindannyiuknak gratulálunk, büszkék vagyunk rájuk!
 • Pedagógus nap alkalmából Parafónia zenekarunk vezetője, Fabényi Réka, sok éves tevékenysége elismeréseként Apáczai díjat kapott. Kitüntetéséhez szeretettel gratulálunk!!!
2018
2. félév: 
 • Július végén a hagyományokhoz híven egy szép hetet töltöttünk el zenei táborban Monostorapátiban. Július 27-én Monostorapátiban, 28-án Kapolcson, mindkét esetben a katolikus templomokban remek hangversenyt adott a Parafónia. Monostorapáitban a hagyományoknak megfelelően a dunaújvárosi Széchenyi Gimnázium vegyeskarával, Kapolcson idén pedig Demeniv Misivel együtt lépett fel a Parafónia. A telt házas koncerteknek mindkét esetben hatalmas sikere volt. Köszönjük a Völgynek, hogy idén is hívtak,köszönjük tanárainknak, muzsikáló fiataljainknak és a velünk fellépő barátainknak is a közös élményt.
 • A nyár folyamán két zenei napközink is volt Andi vezetésével, Anita és Ani közreműkődésével.
 • Szeptember 7-én lehetőségünk volt ellátogatni Boros Misi és a Virtuózok nagykoncertjére a Papp László Arénába, köszönjük a tiszteletjegyeket a Virtuózoknak!
 • Szeptemberben az angyalföldi József Attila Művelődési Házban ebben a formájában utoljára volt megtekinthető Mészáros Annarózsa Muzsikusok félfényben c. tárlata.
 • Egyesületünket szeptember folyamán Prima Primissima Díjra jelölték! 
 • Szeptember 30-án közös operalátogatáson vettünk részt a Művészetek Palotájában - növendékeink a 2017/18-as tanév végén ajándékba kapták a jegyeket.
 • Szeptember hónap dolgozója a Nem Adom Fel Kávézó és Étteremben tanítványunk, Bozán Bertalan. Szívből gratulálunk!
 • Október 26-án barátainkhoz, a Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Vegyeskarához látogattunk, hogy az egykori és jelenlegi kórustagokkal közös koncerttel ünnepeljük a vegyeskar fennállásának 50 éves jubileumát!  
 • Nem kis izgalmak után frenetikusra sikeredett a Szegedi Szimfónikusok és a Parafónia közös matiné koncertje Szegeden november 11-én. Köszönet a meghívó Lukácsházi Győzőnek, Gyüdi Sándor karnagy úrnak és Fabényi Rékának, no meg a gyerekeinknek, segítő tanároknak! A koncert után még kellemes városnéző sétán is voltunk a napfényes, gyönyörű őszi időben. Koncertképek és néhány szegedi felvétel, napkeltétől napszálltáig. Végre egy kicsit kimozdultunk Budapestről :-)
 • 2018 december 7.-e óta egyesületünk, "A zene mindenkié" Egyesület Príma díjas!
  Köszönet a díjért elsõsorban sérült gyerekeinknek, akik erre a szép munkára inspirálnak, köszönet az õket nevelõ és Egyesületünket már több mint húsz éve fenntartani igyekvõ szülõknek, köszönet a gyerekeinkkel foglalkozó pedagógusoknak, közülük is elsõsorban Fabényi Rékának a Parafónia zenekar felépítéséért, a sok szép koncertsikerért. Köszönet illeti Kõrösi Andreát aki tanártársaival több, mint 35 gyerekünket tanítja, Bíró Veronikával együtt létrehozta a Paracitera zenekart.
  Hála Heinrich Ullrichnak a színeskotta kidolgozásáért és Vetõ Annának a módszer Magyarországra adaptálásáért valamint Egyesületünk megalapításáért 1997-ben.
  Természetesen köszönettel gondolok az elmúlt két évtizedben nálunk megfordult tanárokra, zenekarvezetõkre, asszisztensekre is.
  Végül köszönet a Prima Primissima kuratóriumának a jelölésért és a döntésért.
  A munkát folytatjuk, ezzel is reménykedve sok, fogyatékkal élõ gyermek és fiatal életének szebbé tételében.
  Erdõs Kati
  A díjátadó gála visszanézhető itt.
 • Mint már sok éve hagyomány, a karácsonyi koncertet követő napon (december 16-án) kézműveskedtünk Szentendrén. Idén minket sem került el a grincsdivat. Mi is készítettünk kis para-grincsfákat :-) Az ebédet követően elmentünk megnézni a Hogyan nem lopta el Grincs a karácsonyt c. mesejátékot, majd lesétáltunk a gyönyörűen kivilágított szentendrei Fő térre, ahol a harmadik adventi gyertyát gyújtották meg, képek itt. 
1. félév:  
2017
2. félév: 
 •  Július végén hagyományainkhoz híven ismét közel egy hetet tölthettünk el a Művészetek Völgyében, zenei tábort tartottunk, sok-sok programra látogattunk, és két nagy sikerű koncertet is adtunk: Monostorapátiban a Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium és Kollégium Vegyeskarával, Kapolcson pedig Szalóki Ágival közösen léptünk színpadra. Képek, és élménybeszámoló megtekinthető a Képek, videók menüpontban, a monostorapáti koncert hangfelvétele pedig meghallgatható a Zene oldalon.
 • Augusztus közepén Bérczi Zsófi nagy sikerekkel térhetett haza a FINA Masters Világbajnokságról, ahol több versenyszámban is indult. A sajtó is élénk érdeklődéssel kísérte Zsófit, a cikkek a Sajtó oldalunkon elolvashatók.
 • Augusztus 19-én Paraciterásaink Balatonszemesen szerepeltek sikeresen, a Nyármarasztó rendezvényen.
 • Szeptember végén Operakalandon jártunk az Erkel színházban.
 • November 5-től Gödöllőn volt látható a Muzsikusok félfényben című Mészáros Annarózsa fotóiból álló kiállítás, a megnyitón Kiss Ágnes (a Parafónia tagja) működött közre - KÉPEK 
 • November 18-án Kőbányán ünnepeltük Egyesületünk fennállásának 20. évfordulóját, az eseményről készült felvételek a Képek, videók oldalunkon tekinthetők meg
 • November 19-én és 26-án a Bartók Rádió Kezdőhang - Gyõzõ bácsival Hangszerországban című műsorában Lukácsházi Győző vendégei voltunk, a beszélgetés közben zenéink is hallhatóak voltak. 
 • December 14-én nagy sikerrel szerepelt Paracitera zenekarunk, Kőrösi Andrea vezetésével, a Megyeri gála c. rendezvény Kodály évet záró koncertjén.
 • December 23-án a november 18-i 20 éves jubileumi koncertről készült riport volt látható az M1 Esély magazinjában
1. félév: 
 • Január 14-én "Színes kotta - egy német módszer elterjesztése Magyarországon" címmel tanfolyamot tartottunk a módszerről - KÉPEK 
 • Februárban két részes videóanyagot forgattak rólunk, melyek itt tekinthetők meg:
 • Március elején több tanítványunk is születésnapját ünnepelte, melyet bowlingozással is egybekötöttünk. - KÉPEK
 • Május 6-án nagy csapattal ismét az Erkel színházban voltunk, Erkel: Bánk bán c. operáját láttuk az Operakaland akció keretében. 
 • 2017. május 13-14-én Kecskeméten jártunk: remek koncert az evangélikus templomban a ménteleki iskola gyermekkórusával, egykori zenekarvezetőnk, Megyesi(Rontó) Zsófi közreműködésével, másnap verőfényes Kecskemét: Városháza, Kodály Intézet,Leskowsky hangszergyűjtemény. Szép volt, jó volt, köszönjük! - KÉPEK
 • Májusban a Gyógypedagógiai Intézmények Fővárosi Kulturális Fesztiválján több növendékünk is első helyezést ért el:
  • Izsó Gergő - citera
  • Szabó Benedek - metallofon
  • Dudás Balázs - zongora
  • Horváth Bence és csoportja - hangszeres zene

  Tanáruk: Kőrösi Andrea
Büszkék vagyunk rájuk és mindannyiuknak örömmel gratulálunk!

2016
 • December 29-én az Erkel Színházban közösen tekintettük meg a Billy Elliot musicalt, amelyre a belépőt tanítványaink ajándékba kapják karácsonyra. 
 • December 4-én a Tutta Forza zenekar előadásában Csajkovszkij: Diótörőjét hallgathatjuk meg Kőbányán.
 • December 3-án zártkörű rendezvényen lépett fel a Parafónia: Fogyatékosbarát munkahelyek díjkiosztó gáláján a Nemzeti Színházban. - KÉPEK 
 • Kis promóciós film készült november 27-én a Gödöllői Táncegyüttes fiataljaival, vezetőjük Ahmed Moussa meghívására. A gödöllőiek táncoltak, a Parafónia húzta a talpalávalót! Köszönjük szépen, nagy élmény volt :) - KÉPEK
 • November 17-én a XVI. kerületi Rácz Aladár zeneiskolában a Kertvárosi Pedagógiai napok keretében előadás hangzott el a színeskotta módszerről /előadó: Fabényi Réka/ és bemutatót tartott a Paracitera zenekar / vezeti Kőrösi Andrea /.
 • November 5-én a Tutta Forza zenekar 1956-os tematikájú koncertjét hallgattuk meg Kőbányán.
 • Október és november folyamán tanítványunk, Dudás Balázs egyéni hangszeres zongorajátékával a Speciális budapesti Ki mi tud versenyen első helyezést ért el, majd Kiskőrösön az országos versenyen saját korcsoportjában 3. helyezést ért el. Tanára Kőrösi Andrea. Szívből gratulálunk mindkettőjüknek!
 • Októberben több fiatalunk sikerrel szerepelt az FMSz Monoron megrendezett országos úszó bajnokságán. Gratulálunk nekik!
 • Szeptember 11-én Martonvásárra látogattunk idén is a Magyar Népdal Napjára.
 • Idén is egy zenekari tagunk képviselte Magyarországot az augusztusban Dél-Koreában megrendezésre kerülő speciális művészeti fesztiválon: Kováts Noémi és segítője Lovász Anita.
 • Július végén idén is a Művészetek Völgyében jártunk - hangulatképek
 • Június 25-én egy szép napot tölthettünk el: délelőtt Veron /tanárunk/ kisfiának keresztelőjén voltunk, zenekarunk apraja-nagyja keresztszülő lett! - képek itt 
  A keresztelő után Gyúróra látogattunk a Tordas Zoo Animal Rescue állatfarmra - képek itt,  és itt
 • Fiatal párunkról készült fotósorozat nyerte az idei Hemző Károly-díjat! - cikk és a képek itt
 • Június 3-án, a korábbi évekhez hasonlóan ellátogattunk a Hősök terére, a Budapesti Fesztiválzenekar TérTáncKoncertjére. - KÉPEK
 • Szintén május végén, a soproni hétvégét követően a Lauder Javne iskolában adtunk koncertet - írás tőlük-rólunk.
 • Május végén - június elején két tanárnőnket (Bíró Veronika és Márta Dóra) is anyai örömökkel áldotta meg a sors. Szívből gratulálunk és jó egészséget kívánunk nekik! :) 
 • Májusban a Fővárosi Kulturális Fesztiválon Kőrösi Andrea felkészítő tanárnőnk vezetésével több tanítványunk is (mindenki a saját iskolája színeiben) részt vett és mindenki ARANY MINŐSÍTÉST kapott. Íme az eredmények:
  • Szabó Benedek: egyéni-metallofon - arany és külön zsűri dicsérettel 
  • Dudás Balázs: zongora - arany
  • Izsó Gergő: citera - kiemelt arany
  • Horváth Bence: autista csoporttal- arany
   Mindenkinek szívből gratulálunk!
 • Május végén egy vidám hétvégét tölthettünk el Sopronban, Harkán és Doborjánban. Kirándultunk, városnéztünk és koncertet is adtunk. - KÉPEK
 • Április végén Mészáros Annarózsa "Muzsikusok félfényben" című fotókiállítása Székesfehérváron volt látható - a RégióHír írása
 • Április 16-án Székesfehérváron rendezett országos úszó bajnokságot a Fogyatékkal élők Országos Sportszövetsége, több számban is remek helyezést ért el több növendékünk is.
 • Márciusban Zsófi születésnapi bulit tartott, képek itt tekinthetők meg.
 • Február 6-án Győrben rendezett úszóversenyt a Fogyatékkal élők Országos Sportszövetsége, több számban is indult több növendékünk is.
 • Februárban Budapesten a Süti kávézóban (Ráday u.) volt látható a Muzsikosok félfényben című fotókiállítás. Bozán Berci és tanára, Garaguly István előadása a megnyitónképek

Korábbi események: 
2015
1. félév:
 • Mészáros Annarózsa fotózott bennünket február 9-én - a képek munka közben készültek. Az elkészült képekből május 9-én fotókiállítás nyílt a Szilfa utcában.  A kész képek itt megtekinthetők.
 • Február 13-án a Kondri család jóvoltából és Bérczi Eszter szervezésében a Budapesti Operettszínházban néztük meg a Rómeó és Júliát. 
 • Élénk médiaérdeklődés kíséri a zenekar tevékenységét: februárban a Story4 TV Hír24 műsora, márciusban a köztelevízió Család-barát című műsora látogatott el hozzánk. (Az elkészült riportok a Sajtó menüpontban megtekinthetők.)
 • Március 29-én a Sas-hegyre kirándultunk (Felvételek a Képek menüpontban megtekinthetők.)
 • Június elején a Várkert Bazárban léptünk fel a Virtuózok döntőseivel, a média élénken foglalkozott a koncerttel, a Sajtó menüpontban megtekinthetők a kapcsolódó anyagok. Képes beszámoló a koncertről a a Képek menüpontban látható.
 • Koncert- és operalátogatások (Nemzeti múzeum, ELTE Radnóti isk., Opera, Erkel színház, Hősök tere)
2. félév:
 • Decemberben fiataljaink a szokásos szentendrei adventi kézműveskedésen vettek részt.
 • November végétől 2016. januárjáig a Muzsikusok félfényben című fotókiállítás Kőbányán látható a KÖSZI kávézójában (Kő Café, Előd utca 1.) 
 • Októberben több fiatalunk vett részt Székesfehérváron fogyatékosok számára rendezett úszóversenyen; Bérczi Zsófia Dunaújvárosban jótékonysági úszógálán vett részt, melynek bevételét a Jószolgálati Otthon számára ajánlották fel.
 • Október elején kirándultunk a Börzsönyben: Szendehelyen kézműveskedtünk, Diósjenőn kisvonatoztunk, kiállítást néztünk, zenéltünk, Katalinpusztán sétáltunk az erdőben. --> KÉPEK ITT és ITT
 • Szeptemberben a Muzsikusok félfényben c. fotókiállítás Dunaújvárosban volt látható, a Széchenyi István Gimnázium Szivacs galériájában (aula). A kiállítás megnyitója szept. 6-án volt, amikor szüreti mulatságon vettünk részt a gimnazistákkal közösen. --> Képek az eseményről riport a Dunaújváros Televízióban
 • Szeptember 13-án Martonvásáron jártunk, a Magyar Népdal napján. --> Képek
 • Július utolsó hetében idén is a Művészetek Völgyébe látogattunk. Délelőttönként próbáltunk, délután pedig a Völgy programjaira látogattunk. 
  Pénteken és szombaton 2 koncerttel zártuk a hetet Monostorapátiban és Kapolcson. Előbbi helyszínen a katolikus templomban a Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Vegyeskarával, míg a kapolcsi katolikus templomban Szűts Aporral, a Virtuózok középdöntős zongoraművészével muzsikáltunk együtt.

  Képek a Művészetek Völgyéből

  A kapolcsi koncerttel egyidőben mondta ki Budapesten egyik fiatal óvópedagógus társunk, Márta Dóri a boldogító igent vőlegényének, Balázsnak. Neki szólt a távolból, a monostorapáti völgymisén kedvenc száma, a Greensleeves, mely az internet segítségével el is repült hozzájuk a lagziba!

  Greensleeves videó Monostorapátiból
  Ezzel kívánnak sok boldogságot a Parafónia fiataljai, tanárai és a szülők!  Smile
 • Idén augusztusban Bernáth Bori vehetett részt édesanyja kíséretében Dél-Koreában egy speciális zenei fesztiválon, képek itt!

2014:
 • 2014. május 30. Erkel színház: Hófehérke és a hét törpe / balett
 • 2014. augusztus:
  • Akkordlantos Zsófink az INAS-FID /International Sports Federation for Persons with Intellectual Disability/ Európa bajnokságon Liberecben 1 arany, 3 ezüst és 1 bronz érmet nyert, így érmei számát tekintve a magyar csapat legeredményesebb tagja volt! Gratulálunk!!!
  • A Parafóniában metallofonon játszó Bozán Bertalan (Berci) 2014. augusztus 3-10.között szép eredményekkel szerepelt Dél-Koreában egy fogyatékos művészeti fesztiválon. Néhány kép és édesanyja beszámolója itt!
 • 2014. szeptember:
  • Volt zenekari tagunk, Kinga szülinapi buliján jártak gyerekeink szeptember 27-én, Márta Dóri szervezésében. - Képek
  • Szeptember 26-án az Astoria szálloda kávézójában a Bartók rádió Muzsikáló délután című műsorának vendégei voltunk. Ajándékként október 16-ára, a Magyar Rádió Márványtermében tartandó koncertre jegyeket ajánlottak fel számunkra.
  • Születésnapokat ünnepeltünk, Isten éltesse Noémit és a két Tamást! - Képek
  • 2014. szeptember 14-én a Magyar Népdal Napján jártunk Martonvásáron. Zenevonattal utaztunk, majd a Csík zenekar, illetve a Romengo fantasztikus hangulatú koncertjét hallgattuk végig, végül megtekintettük az óvodamúzeumot. 
   Képek
   Zenés-videós beszámoló
 • 2014. október:
  • Egyesületünk néhány fiatalja a képek által illusztrált munkahelyen dolgozik. Október 1-én meg tudták nyitni apró ajándékboltjukat, ahol saját készítésű textil állatokat, "alakos" párnákat, fejlesztő babzsákokat lehet kapni. Mindenkinek ajánljuk: jó ajándék kicsiknek és nagyoknak, játéknak, fejlesztő eszköznek és kabalának is! Nyuszik, mackók, rénszarvasok, ördögök, manók minden változatban! A támogató vásárlással meg egy kis cég további fennmaradását segíthetitek!
  • A zene világnapján csodálatos hangversenyen jártunk a Zeneakadémián: ifj. Balázs János és Kállai Ernő kamarakoncertjén. - KÉPEK
  • Úszóverseny fiataljaink részvételével - KÉPEK
  • Október 18-án az Erkel Színházban jártunk, ahol A víg özvegy c. balettet tekintettük meg.
 • 2014. november:
  • November 23-án a Para-fitt Sportegyesület fiataljainak alkotásaiból álló kiállítás megnyitóján lépett fel "hétfői" haladó csoportunk - KÉPEK
  • "Hétfői" csoportunk nyilvános ötletbörze nyomán felvette a Paraband-a nevet.
 •  2014. december:
  • Fábry Marci a köztévé Család-barát című műsorában társműsorvezetőként szerepelt december 3-án. - az adás megtekintése   
  • Tanítványaink közül néhányan a Magyar Nemzeti Múzeum Dísztermében hallgathatták meg a MÁV Szimfonikus zenekar hangversenyét december 6-án.
  • December 14-én a már hagyományos kézműveskedésen, karácsonyi ráhangolódáson vettek részt tanítványaink Szentendrén - KÉPEK
  • Jótékonysági borárverés bevételét, 61.000 Ft-ot ajánlottak fel a Parafónia zenekar és a Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium Vegyeskarának közös rendezvényeinek, koncertjeinek támogatására, melyet ezúton is nagyon szépen köszönünk! - részletek a borlicitről ITT és ITT
2013:
 • 04.06. Színházlátogatás :Erkel színház : János vitéz / Pomádé király sztorno !
 • 04.19. MÜPA: Budapesti Fesztivál Zenekar meghívása „Kreatív zenei filmpályázatának Gálájára"
 • 06.21.-23: Sopronba kirándultunk
 • 07.08.-12.: Zenei napközi próbahelyünkön záró előadással
 • 07.29.-08.03. Művészetek Völgye : intenzív zenei tábor
 • 10.05. Látogatás a Tordaszoo Állatmentő Farmon Gyurón
 • 10.19. du. 5 óra Erkel színház : Háry János
 • 10.29. vasárnap 12.00 - 14.00 óra, Szimpla kert: Közös lábos - mi főzünk és ebédre várunk minden minket támogatni kívánó éhes embert
 • 11.9-10 ill.15-16. Akkreditált tanfolyam a színes kotta módszerről
 • 12.1.-23. Luxemburgi karácsonyi Expo magyar standjának egyik kedvezményezettje az Egyesület, a vásár alatt az elmúlt években készült dvd filmek vetítése
 • 12.15. Karácsonyi kézműveskedés Szentendrén
 • 12.17. du 2 óra : Nagykovácsi Amerikai Iskola : Diótörő balett